БАСЕЙНИ ЗОВНІШНІ ТА ВНУТРІШНІ ПІД КЛЮЧ
м. Дніпро
Сервіс +38 (050) 481 25 97
Service-Pool - будівництво та обслуговування басейнів Service-Pool - будівництво та обслуговування басейнів

Залізобетонний басейн

Бетон, укріплений залізною арматурою, є універсальним матеріалом, який поєднує в собі властивості міцності та довговічності. Залізобетон дозволяє споруджувати чаші будь-яких басейнів. форм, конструкцій та розмірів, які надалі можна облицьувати плиткою, мозаїкою або покриттям – ПВХ.

Залізобетонні басейни за своїми будівельними конструкціями та особливостями циркуляції діляться на кілька типів:

Залізобетонний басейн

Скіммерні — рівень води в такому басейні знаходиться нижче за борт на кілька сантиметрів. Вода забирається з басейну через спеціальні пристрої – скімери – квадратні вікна у стінках басейну, далі за схемою: насос – фільтри – водонагрівач – станція хімічної очистки, вода повертається до басейну.

Переливні — вода в таких басейнах знаходиться на одному рівні з бортом, при цьому вона, природним чином переливаючись через борт, крізь переливні грати, потрапляє в спеціальний лоток, що проходить по всьому периметру басейну. Далі, з лотка вода самопливом потрапляє у спеціальний резервуар (зазвичай розташовується в підвалі або технічному приміщенні басейну), та вже потім через систему: насос – фільтри – водонагрівач – станція хімічної очистки води, повертається у басейн. За такою схемою працюють усі громадські плавальні та спортивні басейни. Конструктивною особливістю переливного басейну є необхідність встановлення додаткової ємності (10-15% об'єму басейну) в окремому приміщенні.

За місцем розташування басейни поділяються на:

Закриті басейни – розташовані безпосередньо в будинку або в окремій будові. У такому разі необхідно передбачити хорошу систему вентиляції та осушення. Щоб зменшити випаровування води з поверхні басейну, потрібно підтримувати певне співвідношення температури води та повітря (вода має бути на 2-3 градуси холодніше). Для зменшення втрати тепла в басейнах із обігрівом - рекомендується використовувати спеціальні плівкові покриття або роликові жалюзі та накривати ними басейн, коли він не використовується, а також додатково ізолювати чашу басейну зовні тепло-зберігаючими матеріалами. Облицювання стін та підлоги в приміщенні з басейном також має бути стійкою до дії вологи. Покриття навколо басейну має бути протиковзким та необхідно заздалегідь передбачити каналізаційні трапи навколо басейну для відведення води.

Технологічне приміщення для обладнання можна розташувати у невеликій ізольованій кімнаті або побудувати нижче рівня підлоги поруч із басейном (але не далі 6м). Необхідно підвести до місця розташування обладнання наступні комунікації: електрика, каналізацію та воду.

Відкриті басейни – рекомендується споруджувати на добре освітленому сонцем майданчику вдалині від листяних і хвойних дерев. Для оздоблення чаші вуличних басейнів краще використовувати покриття-ПВХ, оскільки воно менше схильне до впливу негативних факторів зовнішнього середовища і прослужить без необхідності ремонту від 10 до 15 років. Для відкритих басейнів необхідно також передбачити технічне приміщення для обладнання та підведення необхідних комунікацій. Встановивши систему Підігрів води можна продовжити купальний сезон вуличного басейну до 6 місяців. А система фільтрації буде своєчасно очищати його від забруднень (листви, піску, пилу та ін. сміття). Витрата коштів за догляду за водою у такому басейні буде більше, ніж у закритому.

Перед початком будівництва потрібно обов'язково проконсультуватися з фахівцем та визначити місце для басейну, його розміри, призначення, необхідний набір обладнання та розташування приміщення для нього. Бажано закладати конструктив басейну вже на етапі проектування вдома та попередньо провести розвідку ґрунтів. Неприпустимо встановлювати залізобетонні конструкції на мулисті або заторфовані грунтові основи.
Чи не копайте! Спочатку запросіть спеціаліста!

Етапи робіт під час будівництва залізобетонної чаші басейну:

1. Рзміщення чаші басейну (котлован, піщано-гравійна відсипання, піщано-цементне стяжка, гідроізоляція від ґрунтових вод). Для приватних басейнів конструкцію чаші басейну можна встановлювати на ґрунті. Єдине, що треба передбачити - "розв'язування" чаші басейну і фундаменту будинку, щоб уникнути появи тріщин у підлозі, або в басейні. Вкрай не рекомендуємо заглиблювати чашу басейну нижче за фундамент будинку. У нашій області практично завжди доводиться стикатися з проблемою ґрунтових вод. Найкраще рішення - це встановлення дренажної системи навколо дому. Якщо рівень грунтових вод невисокий, застосовують зовнішню гідроізоляцію басейну або використовують бетон із спеціальними добавками.

Опалубні роботи

2.Армування: складання каркаса арматури для чаші басейну проводиться тільки шляхом зв'язування. Велику увагу потрібно приділити посиленому армуванню кутів та з'єднань "стінка-стінка", "стінка-дно", так як на них лягає основне навантаження.

3.Пропалубні роботи: встановлення опалубки є, мабуть, найвідповідальнішим етапом у процесі виготовлення з/б чаші. Саме від якості встановлення та кріплення опалубки залежить, як піде заливання бетоном. Найпоширеніші дефекти при поганій опалубці: витріщення під тиском маси бетону, завалювання стін, порушення геометрії басейну.

4.Уустановка заставних, проводиться після встановлення каркасу арматури.

5.Бетонування:

  • Бетон класу не нижче M350 (В25 W6)
  • Проводити бетонні роботи краще за температури не нижче +5С. При невеликій негативну температуру можна заливати бетон зі спеціальними добавками.
  • Безперервне заливання.
  • Ущільнення бетонної суміші за допомогою вібраторів.

6.Демонтаж опалубки.

7.Ввирівнювання чаші басейну: стіни басейну повинні бути ідеально рівними, ухил днища повинен забезпечувати повний злив води.

Потім можна приступати до облицювання внутрішньої поверхні чаші мозаїкою, плиткою або покриттям – ПВХ.


Чому ми рекомендуємо бетонні басейни?

Що таке бетонний басейн? Насамперед, це надійність та довговічність. Виконаний якісно, ​​з дотриманням усіх будівельних норм та вимог, такий басейн радуватиме не тільки Вас, а також Ваших онуків та правнуків.

Бетонний басейн - це також практично необмежений політ Ваших фантазій та бажань, втілених у будь-яких формах та розмірах (конфігурація, площа, глибина – обмежуються тільки наявним вільним простором).

Кожен бетонний басейн можна зробити унікальним – форма чаші, панно із мозаїки виконане індивідуально для Вас, додаткове обладнання (підсвічування, гідромасаж, водоспад, зустрічне) протягом і т.д.).

Бетонний басейн - престиж, краса та прикраса будь-якого будинку


Дізнатися інформацію, що цікавить, можна будь-яким зручним Вам способом — Контакти